BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Projekty zakończone jak i w trakcie. Tylko poważne modyfikacje.
ODPOWIEDZ
KROPA_BMW
User
Posty: 33
Rejestracja: 3 sty 2010, o 11:25
Imię: Kamil
lokalizacja: Augustów

BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Post autor: KROPA_BMW »

Witam. Chciałem wam przedstawić mój projekt czyli BMW e36 z Kompresorem.

Model: BMW e36 328i

Modyfikacje:
ASA Kompressor TurboMex? TM12
Potencjał do 430KM

Silnik:m52b28

Zawieszenie:
Gwint TA Technix
Tak wygląda mój Wózek :heh:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zestaw Kompresora który zakupiłem :cool2:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A Tak to wygląda po zamontowaniu wszystkiego na swoje miejsce.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Bmw nie jest jeszcze zhamowane gdyż Hamownia odmówiła posłuszeństwa :kwasny: Wtryski są narazie seryjne i na doładowaniu 0.3 bara dają radę. Autem już cały czas jężdżę i naprawde fajnie to chodzi , ale czekam aż Hamownia będzie naprawiona i wtedy wyjdzie czy będzie coś jeszcze grzebane czy nie. Będą jeszcze wycięte katy i może nawet dojdzie kolektor wydechowy (barany), jestem też na etapie poszukiwania mostu ze szperą o przełożeniu 3.15.
Awatar użytkownika
sierRKA
Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 25 paź 2009, o 19:59
Imię: Sławek
lokalizacja: Grudziądz

Re: BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Post autor: sierRKA »

dawaj wiecej szczegolow i fotek spod maski, jak to wszystko wyglada.
czym wystrojone?
jaki IC?
wydaje mi sie ze ori wtryski nawet na 0,3 bar sa za male.
"sierRKArs"-używane części samochodowe wszystkich marek. tel. 691-211-616
SUPERCHARGER JUZ POMPUJE
KROPA_BMW
User
Posty: 33
Rejestracja: 3 sty 2010, o 11:25
Imię: Kamil
lokalizacja: Augustów

Re: BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Post autor: KROPA_BMW »

sierRKA pisze:dawaj wiecej szczegolow i fotek spod maski, jak to wszystko wyglada.
czym wystrojone?
jaki IC?
wydaje mi sie ze ori wtryski nawet na 0,3 bar sa za male.
Narazie wszystko chodzi dobrze bez strojenia na oryginalnym kółku. Nie posiada IC. Na seryjnych wtryskach nie ma żadnego problemu,wkręca się dobrze nic nie szarpie ani się nie dławi a po podpięciu kompa nie ma żadnych błędów.
Awatar użytkownika
Michał_Małecki
Forumowicz
Posty: 960
Rejestracja: 24 paź 2009, o 22:06
Imię: Michał
lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Post autor: Michał_Małecki »

Koniecznie sprawdź AFR. Znam jedno doładowane BMW, które też jeździło bez strojenia (ponoć nawet dobrze się sprawowało) na seryjnych wtryskiwaczach... przez pewien czas jeździło...
Maleckis Motorsport
KROPA_BMW
User
Posty: 33
Rejestracja: 3 sty 2010, o 11:25
Imię: Kamil
lokalizacja: Augustów

Re: BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Post autor: KROPA_BMW »

Michał_Małecki pisze:Koniecznie sprawdź AFR. Znam jedno doładowane BMW, które też jeździło bez strojenia (ponoć nawet dobrze się sprawowało) na seryjnych wtryskiwaczach... przez pewien czas jeździło...
Wtryskiwacze narazie są seryjne. Poszukuje wtrysków o M54B30.
woytek13
User
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2009, o 12:28
Imię: Wojtek
lokalizacja: Lublin

Re: BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Post autor: woytek13 »

IMO warto zainwestować w jakikolwiek IC ( w sumie żadna to inwestycja bo sam intercooler to groszowe sprawy), przyjdzie lato i w dolocie będzie bardzo ciepło. Wiem, że to popsuje całokształt tego zestawu, bo tu miałeś chyba wszystko PnP więc trzeba będzi trochę rzeźbić, ale szczerze mówiąc kto z obecnych tu na forum nie lubi utrudniać sobie życia w ten sposób :devill2:

Co do tego, że dobrze teraz jeździ to bardzo możliwe, ale zobaczysz co będzie jak założysz większe wtryski i wystroisz go ;)
KROPA_BMW
User
Posty: 33
Rejestracja: 3 sty 2010, o 11:25
Imię: Kamil
lokalizacja: Augustów

Re: BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Post autor: KROPA_BMW »

woytek13 pisze:IMO warto zainwestować w jakikolwiek IC ( w sumie żadna to inwestycja bo sam intercooler to groszowe sprawy), przyjdzie lato i w dolocie będzie bardzo ciepło. Wiem, że to popsuje całokształt tego zestawu, bo tu miałeś chyba wszystko PnP więc trzeba będzi trochę rzeźbić, ale szczerze mówiąc kto z obecnych tu na forum nie lubi utrudniać sobie życia w ten sposób :devill2:

Co do tego, że dobrze teraz jeździ to bardzo możliwe, ale zobaczysz co będzie jak założysz większe wtryski i wystroisz go ;)
Z tym IC to zobacze jak to będzie, wtryski już chyba zaczynają się kończyć bo lekko szarpie przy wysokich obrotach :kwasny:
Awatar użytkownika
krismax
Forumowicz
Posty: 238
Rejestracja: 24 paź 2009, o 20:02
Imię: Krzysztof
lokalizacja: WLKP

Re: BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Post autor: krismax »

Oby Ci się tłoki nie stopiły. To jest możliwe !!!!
S50B30 M3turbo
k64
Forumowicz
Posty: 1826
Rejestracja: 24 paź 2009, o 18:13
Imię: Kamil
lokalizacja: ŚLASK RACIBORZ
Lokalizacja: slask raciborz zawada ks.

Re: BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Post autor: k64 »

ladnie, ale auto wystroj bo bedzie zlom :sad: a szkoda by bylo a sam estem ciekawy jaki taki charger laduje :cool2:
Awatar użytkownika
Michał_Małecki
Forumowicz
Posty: 960
Rejestracja: 24 paź 2009, o 22:06
Imię: Michał
lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Post autor: Michał_Małecki »

KROPA_BMW pisze:
woytek13 pisze:IMO warto zainwestować w jakikolwiek IC ( w sumie żadna to inwestycja bo sam intercooler to groszowe sprawy), przyjdzie lato i w dolocie będzie bardzo ciepło. Wiem, że to popsuje całokształt tego zestawu, bo tu miałeś chyba wszystko PnP więc trzeba będzi trochę rzeźbić, ale szczerze mówiąc kto z obecnych tu na forum nie lubi utrudniać sobie życia w ten sposób :devill2:

Co do tego, że dobrze teraz jeździ to bardzo możliwe, ale zobaczysz co będzie jak założysz większe wtryski i wystroisz go ;)
Z tym IC to zobacze jak to będzie, wtryski już chyba zaczynają się kończyć bo lekko szarpie przy wysokich obrotach :kwasny:
Skoro zaczyna przerywać przy przyspieszaniu, to zapewne na doładowaniu masz AFR uboższy niż 14:1. Na 13:1 jeszcze doładowane BMW normalnie przyspieszają, lecz jest to wartość zdecydowanie za uboga. Fajnie, że na początku wkręcało się dobrze na seryjnych mapach i seryjnych wtryskiwaczach, ale pomyśl o strojeniu...
Maleckis Motorsport
Awatar użytkownika
sierRKA
Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 25 paź 2009, o 19:59
Imię: Sławek
lokalizacja: Grudziądz

Re: BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Post autor: sierRKA »

powiem szczerze ze ja np chyba z obawa o silnik balbym sie wogole jezdzic na jakimkolwiek doladowaniu bez strojonka.
"sierRKArs"-używane części samochodowe wszystkich marek. tel. 691-211-616
SUPERCHARGER JUZ POMPUJE
mcgiver
Turbo-Team
Posty: 1412
Rejestracja: 24 paź 2009, o 19:45
Imię: Rafał
lokalizacja: Żywiec

Re: BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Post autor: mcgiver »

już mniejsza ze strojeniem , ale z mojego "doświadczenia" w czytaniu :heh: , wyznaje zasade że bez zegara egt i wczesniejszym sprawdzeniem silnika kontrolerem afr nigdzie nie jade :wink2: .
hz10
Forumowicz
Posty: 696
Rejestracja: 16 sty 2010, o 09:51
Imię: Hubert
lokalizacja: Starachowice

Re: BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Post autor: hz10 »

ile ten kompresor teoretycznie może nadmuchać ciśnienia w tym silniku?
KROPA_BMW
User
Posty: 33
Rejestracja: 3 sty 2010, o 11:25
Imię: Kamil
lokalizacja: Augustów

Re: BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Post autor: KROPA_BMW »

Michał_Małecki pisze:
KROPA_BMW pisze:
woytek13 pisze:IMO warto zainwestować w jakikolwiek IC ( w sumie żadna to inwestycja bo sam intercooler to groszowe sprawy), przyjdzie lato i w dolocie będzie bardzo ciepło. Wiem, że to popsuje całokształt tego zestawu, bo tu miałeś chyba wszystko PnP więc trzeba będzi trochę rzeźbić, ale szczerze mówiąc kto z obecnych tu na forum nie lubi utrudniać sobie życia w ten sposób :devill2:

Co do tego, że dobrze teraz jeździ to bardzo możliwe, ale zobaczysz co będzie jak założysz większe wtryski i wystroisz go ;)
Z tym IC to zobacze jak to będzie, wtryski już chyba zaczynają się kończyć bo lekko szarpie przy wysokich obrotach :kwasny:
Skoro zaczyna przerywać przy przyspieszaniu, to zapewne na doładowaniu masz AFR uboższy niż 14:1. Na 13:1 jeszcze doładowane BMW normalnie przyspieszają, lecz jest to wartość zdecydowanie za uboga. Fajnie, że na początku wkręcało się dobrze na seryjnych mapach i seryjnych wtryskiwaczach, ale pomyśl o strojeniu...
Nie mówię że nie będzie strojona :!: wymienie wtryski na większe, możliwe że kółko też aby więcej dmuchało i wtedy będzie strojona. Myślę że wystarczą wtryski od M54B30. Była u nas 330i z Superchargerem i na seryjnych wtryskach przy 309KM nie było problemu.
Awatar użytkownika
elmo0104
Turbo-Team
Posty: 2047
Rejestracja: 25 paź 2009, o 13:09
Imię: Piotrek
lokalizacja: Łódź
Lokalizacja: Zduńska Wola / Łódź

Re: BMW E36 M52B28 Supercharger ''KROPA''

Post autor: elmo0104 »

Ale nikt Ci nie zarzuca że nie będziesz stroił. Zrób to jak najszybciej dla bezpieczeństwa swojego silnika. Tłoki wypłyną wydechem albo do miski :] jak będziesz tak jezdził.
Profesjonalna Regeneracja Vanosów Mxx,Sxx
ODPOWIEDZ